חדשות

בקרוב כנס "מחלום למציאות - ריפוי מוחלט בממאירויות המטולוגיות"

בעוד כשבועיים יערוך מרכז דוידוף ב"בילינסון" כנס בינלאומי בהובלת פרופ' פיה רענני שיעסוק בהגשמת החזון של ריפוי ממאירויות המטואונקלוגיות ובסוגיות המשמעות הפרקטית של ריפוי זה

פרופ' פיה רענני, מנהלת המערך ההמטולוגי ב"בילינסון", מארגנת הכנס. צילום: שלומי יוסף

בשנים האחרונות התקיימה מסורת של כנסים  המטולוגיים בינלאומיים של מרכז דוידוף שארגנה פרופ' פיה רענני, מנהלת המערך ההמטולוגי ב"בילינסון", שעיקרם הרצאות ודיונים סביב נושא שהוא בחד החנית בתחום ההמטולוגיה. כנס דוידוף הבא, השישי במספר, יתקיים בתאריכים 12–13 במאי ויעסוק בהגשמת החזון של ריפוי מוחלט בממאירויות המטולוגיות, Cure in Hemato-Oncology: Making the dream a reality. הכנס השנה יהיה ברובו במתכונת "חיה" עם נגיעה היברידית לאחר שנתיים ויותר של כנסים וירטואליים.

ריפוי מוחלט בממאירויות המטואונקלוגיות שהיו קטלניות בעבר הפך לאופציה ריאלית בעשורים האחרונים. השיח השתנה מדיון על סוגיות של הצלת חיים בחולים ההמטואונקולוגיים לשאלות של איכות חיים ומשאיפה להארכת חיים לתקווה לריפוי מוחלט. שינוי זה בתפיסה, בחלקו בזכות הכנסת הטיפולים הממוקדים החדשים, הציף דילמות חדשות בטיפול בחולה ההמטו-אונקולוגי כגון: האם ריפוי צריך להיות השאיפה בטיפול בכל החולים ובכל המחלות ההמטואונקולוגיות? מהו המחיר שאנחנו מוכנים לשלם על מנת להשיג ריפוי – במונחים רפואיים, אנושיים וכלכליים? מה בין איכות חיים להארכת חיים? ומעל הכל, מהי המשמעות הפרקטית של ריפוי בממאירויות המטולוגית.

הכנס הנוכחי יתמקד במשמעות של ריפוי בממאירויות אלו ומה הן הפשרות שאנחנו מוכנים לעשות בהיבט של ריפוי מוחלט בשטחים השונים בהמטואונקלוגיה.

Venclexta
AbbVie
RX
Partially covered by the Health basket
Venclexta

F.C. TABS.: Dosage should be ajust. individ. See lit. Tmt. of pts. with Chron. Lymphoc. Leukem./Small Lymphoc. Lymphoma with or without 17p deletion, who have received at least one prior ther. Acute Myeloid Leukem.: in comb. with a hypomethylating agent/comb. with low dose cytarabine is indicated for newly diagnosed pts. with AML who are ineligible for intensive chemother. C/I: Concom. use with strong CYP3A inhib. at init. and during ramp-up phase is contraind. in pts. with CLL/SLL due to the potent. for incr. risk of tumor lysis syndr. Concom. use with St. John’s wort.

הכנס יכלול שישה מושבים עיקריים בתחום הלויקמיות החריפות, הלויקמיות הכרוניות, המחלות הלימפופרוליפרטיביות, מיאלומה נפוצה ועמילואידוזיס, והמחלות המיאלופרוליפרטיביות.

הכנס יכלול 15 מרצים ביניהם כאלה שיגיעו ממרכזי הסרטן הגדולים בארה"ב עולם וביניהם מרצים מובילים מאירופה בתחום הלויקמיות הכרונית והמחלות המיאלופרוליפרטיביות.

בנוסף, תתקיים הרצאה של מר גיורא שרף, ראש עמותת חליל האור – עמותת חולים המטואונקולוגיים, שבה יציג שרף סקר שנערך בשאלת הריפוי מנקודת מבטם של המטופלים.

הכנס יסתיים בהרצאה מיוחדת מנקודת מבטו של האופטימיסט על החזון של ריפוי הלויקמיות בשנים הקרובות, הרצאה שתינתן על ידי פרופ'  Hagop Kantarjian, ראש תחום הלויקמיות ב-MD ANDERSON. למחרת הכנס, יתקיים שולחן עגול שבמסגרתו יתקיים שיח פתוח עם המומחים מחו"ל על הנושא של ריפוי מוחלט במחלות מיאלופרוליפרטיביות וב-CML.

לאתר הכנס - ליחצו כאן

נושאים קשורים:  המטולוגיה,  המטואונקולוגיה,  פרופ' פיה רענני,  מרכז דוידוף,  בילינסון,  כנס,  חדשות
תגובות
02.05.2022, 13:22

איזה כבוד לי כנציג המטופלים להציג דאטה מבוסס עובדות על פרספקטיבת החולים על ריפוי. שאפו לפרופ רענני על ההזמנה