מחקרים

טיפול בתאי CAR-T המכוון ל-CD22 גורם להפוגה מלאה בלימפומה

חוקרים סבורים כי טיפול עם תאי CAR-T המכוון נגד CD22, גורם לתגובה בחולים עם לימפומה של תאי B שלא הגיבו לטיפול הרגיל

15.08.2021, 17:05

ידוע כי הפרוגנוזה של חולים עם LBCLי(large B-cell lymphoma) שממשיכה להתקדם לאחר טיפול עם CAR-Tי(chimeric antigen receptor T-cell therapy) המכוון נגד CD19, היא גרועה.

החוקרים מדווחים על שלושת החולים הראשונים עם LBCL עמידה לטיפול נגד CD19, שקיבלו טיפול עם עירוי בודד של 1x106 תאים אוטולוגיים מסוג CAR+T לק"ג, שמכוונים נגד CD22, במסגרת מחקר העלאת מינון בפאזה I.

החוקרים דיווחו כי הטיפול היה נסבל למדי, ללא תופעות לוואי שאינן המטולוגיות בדרגת חומרה מעל 2. כמו כן, מצאו כי לאחר העירוי,  כל החולים השיגו הפוגה מלאה, כאשר כל התגובה לטיפול נמשכה עד למועד המעקב האחרון (זמן מעקב ממוצע של 7.8 חודשים, טווח 6-9.3). זאת ועוד, נמצא כי התאים התרבו בזרם הדם באופן משמעותי (טווח בשיא של 85.4-350 תאים/מיקרוליטר) והמשיכו לעשות כך גם מעבר לשלושה חודשים, בכל החולים עם תגובות מתמשכות בהדמיה וירידה מקבילה ב-DNA של הגידול בדם, יותר מ-6 חודשים לאחר העירוי.

Venclexta
AbbVie
RX
Partially covered by the Health basket
Venclexta

F.C. TABS.: Dosage should be ajust. individ. See lit. Tmt. of pts. with Chron. Lymphoc. Leukem./Small Lymphoc. Lymphoma with or without 17p deletion, who have received at least one prior ther. Acute Myeloid Leukem.: in comb. with a hypomethylating agent/comb. with low dose cytarabine is indicated for newly diagnosed pts. with AML who are ineligible for intensive chemother. C/I: Concom. use with strong CYP3A inhib. at init. and during ramp-up phase is contraind. in pts. with CLL/SLL due to the potent. for incr. risk of tumor lysis syndr. Concom. use with St. John’s wort.

החוקרים ממשיכים לצבור נתונים על טיפול עם מינון גבוה יותר במחקר פאזה I של העלאה במינון וימשיכו לחקור את התפקיד של טיפול כזה בחולים בהם טיפול רגיל עם תאי CAR-T לא הצליח.

מקור: 

Baird, J. H. et al. Blood 2021; 137 (17): 2321–2325; https://doi.org/10.1182/blood.2020009432

נושאים קשורים:  מחקרים,  טיפול תאי CAR-T,  לימפומה,  המטואונקולוגיה
תגובות